כל מה שצריך לדעת בדרך למטבח עליו חלמתם

 

1. מה זה חיפוי זכוכית למטבח?

כשפונים לתכנן מטבח נהוג לחשוב על דברים רבים, החל מהפן הדקורטיבי ומאיך שהמטבח יראה ועד הפן הפרקטי, שכולל שמירה על הנקיון בסביבת עבודה של מזון. לכן נהוג במטבחים לחפות את הקירות בחומר שיהיה קל לניקוי במקרה של נתזים כגון שמן מטיגון וכו'

בעבר, חיפוי קיר למטבחים היה מסתכם בחיפוי קרמיקה, זה פתרון פרקטי ופשוט יחסית לביצוע ועונה באופן לא רע על הצרכים שציינו עד כה, ה"בעיה" עם קרמיקה היא שהיא בעלת מראה ותחושה לא מודרנית ומהבחינה הסניטרית לכלוך נוטה להכנס לחריצים, ואפילו בקרמיקה הנקייה ביותר עלולים להצטבר שכבת חיידקים בשכבת הרובה. ובנוסף המלאי של לוחות הקרמיקה מוגבל למה שיש לספק להציע, כך במידה ויש לכם רעיון עיצובי ספיציפי, הגשמתו תעלה לכם כסף והשקעה רבים כדי לייבא את הדוגמא אותה אתם מחפשים עם התקדמות הטכנולוגיה, ניתן יותר ויותר לראות בשנים האחרונות קירות מטבח מחופים בזכוכית בצבע או הדפס התואם לביתם, מדפסות הזכוכית המודרניות מאפשרות להדפיס כל דוגמא שרק תרצו על זכוכית מחוסמת ועמידה לחום ובאיכות HD כך שאין פשרות, לא פונקציונליות ולא עיצוביות. אין ספק כי חיפוי זכוכית למטבח הופך פופולרי יותר ויותר.

 

חיפוי זכוכית למטבח חם וכפרי

2. למה כדאי לעשות חיפוי קיר בזכוכית ?

בעבר, המטבח היה חדר נפרד משאר הבית ושימש נטו "כחלל בישול" בשנים האחרונות נהוג יותר ויותר לפתוח את חלל הבית ועיצוב המטבח הפך להיות חלק בלתי נפרד מהעיצוב הכולל ולכן מראה מטבח נקי והמעוצב הפך להיות חלק מאוד חשוב בעיצוב הבית. אף יותר מכך, במקרים רבים מעצבים משתמשים במטבח כמרכז העיצוב והמקום בו הם יכולים לתת דרור לרעיונות העיצוביים הקריאייטיביים ביותר שלהם (הדפסת כל העולה על רוחם, הוספת תאורה יפה וכו') ועל ידי כך לארגן מטבח שמי שנכנס לבית לא ישכח בקלות. מהסיבות הללו יותר ויותר מעצבים משתמשים דווקא בזכוכית לחיפוי קירות המטבח. הזכוכית מאוד קלה לניקוי ואינה סופחת שומנים וליכלוך. חיפוי קיר בזכוכית משרה אווירה של קו נקי ועשיר ונותנת ללבעלי הבית לבצע כל רעיון עיצובי העולה על רוחם במחירים סבירים מאוד.

 

 

חיפוי זכוכית למטבח יפה

 

3. כיצד לבחור את חיפוי הזכוכית המתאים ביותר?

היום אנחנו נחשפים למגוון רחב של סגנונות בעיצוב המטבח ולפעמים לא קל לבחור את הדוגמא היפה והמתאימה ביותר לחלל המטבח. כנ"ל לגבי חיפוי קיר בזכוכית. לכן בשלב זה אנו ממליצים לתאם פגישה עם מומחה לעיצוב מטעמנו, שידע לעזור ולהתאים לכם את הפתרון העיצובי האופטימלי למטבח שלכם. זמן הפניה האידיאלי הוא כבר לאחר שעצבתם את המטבח ויש לכם את הסקיצות תכון המטבח שקיבלתם מחברת המטבחים. בשלב הזה תוכלו לשבת עם אחד המעצבים הגרפים שלנו שיש להם ידע ונסיון רב בעיצוב הבית וידע להתאים לכם את המטבח שיהיה הכי נכון לכם ולטעמים האישי. היועץ שלנו יידע לתת לכם את הטיפים הקטנים שיחסכו לכם בעיות עתידיות רבות ו שיהיו לכם לעזר רב בעיצוב ותכנון המטבח.

 

חיפוי זכוכית למטבח מודרני

 

4. מהם הדגשים החשובים ביותר במהלך התקנת חיפוי הזכוכית?

א. להשתמש בזכוכית אקסטרה קליר על מנת לשמור על גוון הצבעים לדוגמא- היה ותעשו צבע לבן על זכוכית שאינה אקסטר קליר התקבל גוון בצבע פקאן עדין ולא לבן
ב. לוודא שהזכוכיות שאתם מקבלים מחוסמות ועמידה לחום
ג. לשמור עם סף שיש של 2 סנטימטר בצמוד לקיר- כך תשמרו על המטבח מרטיבות ומחדירת מים לתוך ארונות

 

ד. איטום ההדפס בצבע עוזר לייצר גימור אלגנטי לחיפוי הזכוכית שבחרתם ומונע מלראות את הסיליקון שמדביק את הזכוכית לקיר ולשמר את ההדפס לשנים רבות.
ה. היה ועושים הדפס על הקלאפה (הארון העליון)עדיף שחיפוי הזכוכית במטבח יהיה ללא הדפס ולהיפך על מנת לשמור על מראה נקי ולא מעמיס בעין.

ו. מומלץ ליצר קווים אחידים בחלל המטבח דבר המשרה נעימות ורוגע
ז. לבחור דוגמה שתוכלו לחיות איתה לאורך זמן ולא לפחד מצבע.

 

 

חיפוי זכוכית למטבח תמונת פרח

 

5. מהו תהליך ההתקנה של חיפויי זכוכית למטבח?

א. הליך התקנת חיפוי הזכוכית למטבח מתבצע רק לאחר התקנת השיש במטבח ונמשך כ14 יום מיום הורדת המידות
ב. לאחר בחירת המטבח יושבים עם אחד המעצבים הגרפיים על מנת לבחור את העיצוב הרצוי, בשלב הזה רואים מגוון של מטבחים שכבר ביצענו ובוחרים את הסגנון המתאים לכם ולביתכם, מקבלים מספר טיפים והצעת מחיר (רצוי לבוא לפגישה עם התכנית של חברת המטבחים)
ג. עם הרכבת השיש יוצרים קשר וצוות המתקינים מגיע לביתכם לטובת מדידות בהתאם לסקיצות המטבח שבחרתם ואז גם מתאפשרת הצעת המחיר הסופית (ללא הפתעות בהמשך הדרך)
ד. הזכוכיות נכנסות ליצור
ה. תאום התקנה עם הלקוח
ו. התקנה
ז. אצלנו בחברה כמתקין מחוייב להחתים את הלקוח על דף שביעות רצון ורק אז מתבצעת יתרת התשלום.

 

 

חיפוי זכוכית למטבח שחור מט

 

לסיכום

תהליך חיפוי הזכוכית למטבח הוא כבר לא מה שהיה פעם. עם התפתחות הטכנולוגיה הוא הפך לנגיש, איכותי וזול יותר ועל ידי כך מאפשר חירות ודרור יצירתיים לעיצוב המטבח. חיפוי הזכוכית במטבח משפר פלאים את עיצוב החלל ומאפשר יצירת מטבח נקי (תרתי משמע) מודרני ויפה במיוחד. עם תהליך התקנה מהיר, פשוט ולא מבלגן. תוכלו גם אתם ליצור לעצמכם מטבח יפה, מודרני. מטבח שקשה לשכוח.

נשמח לסייע לכם להגשים את המטבח עליו חלמתם.

צרו עמנו קשר ויחד נגשים את המטבח חלומותיכם!